OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12. 18. 08.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA Trójcy Świętej w Ciasnej

 

 

1. Uroczystości odpustowe ku czci Św. Jacka, Patrona Metropolii Górnośląskiej odbywają się dzisiaj w sanktuarium w Kamieniu Śląskim. Odpustowi przewodniczy ks. abp senior A. Nossol.

 

2. Dziś również odpust w Wachowie ku czci Św. Wawrzyńca, diakona, męczennika. W środę odpust ku Czci Wniebowzięcia Matki Bożej w Borkach Małych. Za tydzień odpust ku czci Św. Rocha w Grodzisku, przewodniczyć będzie Ks. Bp. Ordynariusz A. Czaja.

 

3. W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. poświęce zioła i kwiaty. Podtrzymując tradycję naszych przodków udamy się w środę pieszo do Matki Bożej Lubeckiej, naszej pierwszej parafii. Serdecznie zapraszam do udziału, wyjście o godz. 6. 00.

 

4. ,, Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci ,, to hasło kolejnej już zbiórki elektrośmieci. Zbiórka odbędzie się 27. 08. tj. poniedziałek o godz. 9. 30. Zużyty sprzęt proszę złożyć na parkingu przy kościele.

 

5. Polecam Gościa Niedzielnego. W czwartek przywitamy pielgrzymów 42 Pieszej Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Polecamy opiece Matki Bożej pielgrzymów i nasze rodziny by trwały w trzeźwości.

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

 

1. Adrian Królik, syn Ditra, zamieszkały w Ciasnej,

Magdalena Razik, córka Mariana, zamieszkała w Wróblinie, ZAP. III

 

2. Andrzej Strzoda, syn Jana, zamieszkały w Ciasnej,

Karina Klosok, córka Gerarda, zamieszkała w Zborowskiem, ZAP. I